یکشنبه 10 اسفند 1399 ساعت 10:57 - تعداد بازدید : 157 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی راهکارهای مقابله با نشخوار فکری
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 5 اسفند ماه توسط سرکار خانم سیما سادات امانی برگزار گردید.
با توجه به دغدغه ها و مشکلات فکری برخی دانشجویان، وبینار راهکارهای مقابله با نشخوار فکری توسط مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 5 اسفند ماه توسط سرکار خانم سیما سادات امانی برگزار گردید. مدرس محترم با بیان اینکه نشخوار فکری یکی از مشکلاتی است که عمدتاً دانشجوها با آن سروکار دارند، اظهار داشتند: توجه افراطی ذهن به یک رویداد و تمرکز بیش از حد بر چرایی‌ها و نکات منفی علت آن اتفاق، نشخوار فکری گفته می‌شود. ایشان با ذکر اینکه نشخوار فکری نوعی گفت‌وگوی درونی است که بیشتر به صورت تکرار خاطرات منفی خود را نشان می‌دهد، افزود: بعنوان نمونه اتفاقی در گذشته رخ  داده و اکنون که دانشجو نیاز به توجه و تمرکز بالا برای مطالعه کردن دارد، آن رویداد مرتب به ذهن او خطور کرده و مانع تمرکز او بر مطالعه می‌شود.
 ایشان همچنین با تاکید بر لزوم آموزش و یادگیری اصول و قواعد مقابله با این پدیده مخرب فکری یادآور شد: اگر سبک مقابله با نشخوار فکری را یاد نگیریم، در درازمدت قدرت توجه ما به شدت لطمه می‌خورد و بعد از مدتی دچار افت عملکرد در فعالیت‌های مطالعاتی خواهیم شد و نتیجه مطلوب را به دست نخواهیم آورد.
گفتنی است؛ در پایان این وبینار به سوالات مختلف دانشجویان در خصوص نشخوار فکری پاسخ داده شد و همچنین اسلاید ها و فایل صوتی این وبینار در کانال تلگرام مرکز مشاوره و سلامت مجتمع به آدرس: @moshaveresfarayen برای شرکت کنندگان قابل دانلود می باشد.
 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی "چگونه بر اضطراب امتحان غلبه کنم؟ " با توجه به نزدیک شدن به امتحانات پایان ترم و همچنین آنلاین بودن امتحانات در نیمسال جاری، این مسئله دانشجویان را با اضطراب و استرس متفاوت از گذشته مواجه ساخته است. به همین دلیل مرکز مشاوره وسلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین به منظور کاهش اضطراب دانشجویان و کمک به رفع چنین مشکلاتی، هماهنگی های لازم را جهت برگزاری وبینار آموزشی "چگونه بر اضطراب امتحان غلبه کنم؟" انجام داد.
وبینار آموزشی "دانستنی های پیش از ازدواج " با توجه به ضرورت مبحث ازدواج در هر رده سنی بخصوص در بین دانشجویان ، مرکز مشاوره مجتمع فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزای این وبینار با عنوان" دانستنی های پیش از ازدواج" نمود.
وبینار آموزشی "نه به اعتیاد " با توجه به نیاز دانشجویان جهت افزایش آگاهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" نه به اعتیاد " در تاریخ 3 خرداد ماه در ساعت 20 الی 22 توسط جناب آقای نوروزی نمود
وبینار آموزشی "قصه عشق چیست و چگونه عاشق میشویم " یکی از حوزه های پر مشکل یا پر آسیب در بین دانشجویان شکست عاطفی است چرا که در صورت عدم وجود مهارت های لازم منجر به بروز مشکلات زیادی از جمله: اضطراب، تعارضات بین فردی، شکست عاطفی و غیره میگردد.لذا مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " قصه عشق چیست و چرا عاشق می شویم" در تاریخ29 اردیبهشت ماه نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
وبینار آموزشی "دانستنی های پیش از ازدواج " چهار شنبه 12 خرداد 1400 ساعت 12:24
وبینار آموزشی "نه به اعتیاد " چهار شنبه 12 خرداد 1400 ساعت 12:21
مسابقه پیامکی سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 ساعت 10:28

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵