سه شنبه 22 تیر 1400 ساعت 14:8 - تعداد بازدید : 308 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی " ریتالین، قرص شب امتحان "
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود.
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان  به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود. این وبینار دو ساعته که در اتاق جلسات مجازی مجتمع، توسط آقای نوروزی برگزار گردید، مدرس محترم ضمن ابراز تاسف از استفاده بی دلیل و بدون اطلاع دانشجویان از این قرص بیان نمودند متأسفانه بسیاری از دانشجویان در ایام امتحانات به قرص‌های روان‌گردان نظیر ریتالین روی می‌آورند که عوارض بسیاری نیز برای آنان در پی دارد.مدرس محترم در ادامه فرمودند ریتالین بر خلاف باور عموم نه تنها باعث افزایش تمرکز نمی‌شود؛ بلکه باعث ایجاد اضطراب می‌شود. عصبی‌شدن و بی‌خوابی، حالت تهوع و استفراغ، احساس سرگیجه و سردرد، تغییرات ضربان قلب و فشار خون، که معمولا به صورت افزایش است ولی در مواردی به شکل کاهش دیده می‌شود، خارش و جوش‌های پوست، دردهای شکمی، کاهش وزن و مشکلات معده، مصرف دائمی و اعتیاد، بروز حالت‌های روان‌پریشی و علایم وابستگی به ریتالین و بروز افسردگی پس از قطع مصرف را از جمله عوارض این دارو عنوان نمودند. در پایان جلسه مدرس محترم ضمن معرفی مجدد مرکز مشاوره و مشاورین محترم از دانشجویان تقاضا نمودند تا برای کاهش اضطراب و استرس ناشی از امتحانات و تقویت تمرکز و توجه از اصول صحیح مطالعه استفاده نمایند و برای دریافت راهنمایی بیشتر از مشاورین مرکز کمک بخواهند.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

دعوت به همکاری در مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت تکمیل کادر تخصصی خود از افراد واجد شرایط ذیل به صورت ساعتی دعوت به همکاری می نماید.
وبینار آموزشی " مهارت های گفتگو در همسران" با همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی وبینار آموزشی "مهارت های گفتگو در همسران" در محیط اسکای روم در تاریخ 21 خرداد ماه از ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم الهام گیاهی برگزار گردید.
وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" به همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" در تاریخ 19 خرداد ماه، ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم یارشیر در محیط اسکای روم برگزارگردید.
وبینار آموزشی " رشد فردی" وبینار آموزشی " رشد فردی " در محیط اسکای روم مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 18 خرداد ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم سولماز یارشیر برگزار گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵