سه شنبه 7 اردیبهشت 1400 ساعت 12:27 - تعداد بازدید : 88 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی " ملاک های انتخاب همسر ایده آل"
یکی از مهم ترین انتخاب های هرشخص در طول زندگی انتخاب همسر است. کسانی که انتخاب مناسبی در این زمینه ندارند در زندگی مشترک خود دچار بحران خواهند شد
یکی از مهم ترین انتخاب های هرشخص در طول زندگی انتخاب همسر است. کسانی که انتخاب مناسبی در این زمینه ندارند در زندگی مشترک خود دچار بحران خواهند شد.به دلیل اینکه ما در انتخاب همسر با انتخاب های بی شماری مواجه هستیم و حق انتخاب داریم، بهتر است به موضوع حیاتی مشاوره پیش از ازدواج توجه ویژه ای داشته باشیم تا بتوانیم آگاهانه همسر خود را انتخاب کنیم. از این رو مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با برگزاری وبینار آموزشی "ملاک های انتخاب همسر ایده آل" توسط سرکار خانم گیاهی تلاش خود را نمود تا به شرکت کنندگان کمک کند که در وهله اول بتوانند به شناخت عمیق تری از خودشان برسند و در وهله بعد با پیدا کردن شناختی اصولی از طرف مقابلشان دست به انتخابی آگاهانه بزنند. مدرس محترم بیان نمودند: یکی از عوامل تاثیر گذار در ازدواج های موفق آن است که دو نفر در یکسری از موضوعات باهم تناسب و هماهنگی داشته باشند، چرا که عدم تناسب در برخی موضوعات، باعث برآورده نشدن نیازهای دو طرف و در نتیجه بوجود آمدن احساس نارضایتی آن ها از رابطه شان می شود.البته لازم است به این نکته اشاره کنم که این تناسبات چیزی فراتر از هماهنگی در ظاهر، سن، قد و وضعیت مالی افراد است و قطعا تاکید صرف بر این قبیل هماهنگی های اولیه موجب بالا رفتن ریسک طلاق و نارضایتی زناشویی در افراد می شود.
در وبینار فوق که در تاریخ 26 فروردین ماه 1400 از ساعت 18-16 در اتاق جلسات مجازی مجتمع برگزار گردید عناوینی همچون:
هدف از ازداج چیست؟
روش های شناخت طرف مقابل،
معیار‌های انتخاب همسر
آیا عشق قبل از ازدواج درست است؟
بهترین سن ازدواج و فاصله سنی
بایدها و نبایدهای دوران عقد و...
مطرح گردید.انتظار می رود پس از اتمام این دوره شرکت کنندگان با دیدی باز و آگاهی بالا بتوانند شریک زندگی شان را انتخاب کنند.

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی "چگونه بر اضطراب امتحان غلبه کنم؟ " با توجه به نزدیک شدن به امتحانات پایان ترم و همچنین آنلاین بودن امتحانات در نیمسال جاری، این مسئله دانشجویان را با اضطراب و استرس متفاوت از گذشته مواجه ساخته است. به همین دلیل مرکز مشاوره وسلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین به منظور کاهش اضطراب دانشجویان و کمک به رفع چنین مشکلاتی، هماهنگی های لازم را جهت برگزاری وبینار آموزشی "چگونه بر اضطراب امتحان غلبه کنم؟" انجام داد.
وبینار آموزشی "دانستنی های پیش از ازدواج " با توجه به ضرورت مبحث ازدواج در هر رده سنی بخصوص در بین دانشجویان ، مرکز مشاوره مجتمع فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزای این وبینار با عنوان" دانستنی های پیش از ازدواج" نمود.
وبینار آموزشی "نه به اعتیاد " با توجه به نیاز دانشجویان جهت افزایش آگاهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" نه به اعتیاد " در تاریخ 3 خرداد ماه در ساعت 20 الی 22 توسط جناب آقای نوروزی نمود
وبینار آموزشی "قصه عشق چیست و چگونه عاشق میشویم " یکی از حوزه های پر مشکل یا پر آسیب در بین دانشجویان شکست عاطفی است چرا که در صورت عدم وجود مهارت های لازم منجر به بروز مشکلات زیادی از جمله: اضطراب، تعارضات بین فردی، شکست عاطفی و غیره میگردد.لذا مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " قصه عشق چیست و چرا عاشق می شویم" در تاریخ29 اردیبهشت ماه نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
وبینار آموزشی "دانستنی های پیش از ازدواج " چهار شنبه 12 خرداد 1400 ساعت 12:24
وبینار آموزشی "نه به اعتیاد " چهار شنبه 12 خرداد 1400 ساعت 12:21
مسابقه پیامکی سه شنبه 28 اردیبهشت 1400 ساعت 10:28

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵