سه شنبه 1 تیر 1400 ساعت 12:26 - تعداد بازدید : 327 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی "راه های تقویت اعتماد به نفس "
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار با عنوان " راه های تقویت اعتماد به نفس" نمود تا در این دوره راهکارهایی ارائه شود که بتوانیم بر ترس های خود غلبه کنیم و بیشتر خودمان را باور داشته باشیم
یکی از دغدغه های اصلی انسان ها در زندگی این است  که خودشان را دوست ندارند، نسبت به خودشان حس مثبتی ندارند و به نوعی مدام در حال انتقاد کردن از خود هستند. علت این انتقاد های درونی کمبود اعتماد به نفس در ماست. اینکه اکثر اوقات نمی توانیم در جامعه، محل کار و حتی زندگی شخصی آزادانه اظهار نظر کنیم و از سرزنش و قضاوت دیگران می هراسیم این هست که خودمان را باور نداریم.پس باید اقدامات لازم را جهت افزایش اعتماد به نفس انجام دهیم.از این رو مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار با عنوان " راه های تقویت اعتماد به نفس" نمود تا در این دوره راهکارهایی ارائه شود که بتوانیم بر ترس های خود غلبه کنیم و بیشتر خودمان را باور داشته باشیم.در این وبینار دو ساعته که توسط سرکار خانم سولماز یارشیر در تاریخ 25 خرداد ماه  برگزار گردید، عناوین زیر مورد بررسی قرار گرفت:
در ابتدا به تعریف شخصیت و لزوم آموزش مهارت خودآگاهی و ابعاد خودآگاهی پرداخته شد و در ادامه تست اعتماد به نفس برای حاضرین اجرا گردید که هریک از حضار خود را ارزیابی نمودند. همچنین به تعریف و تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس به عنوان زیر بناهای اصلی شخصیت که در صورت شکل گیری غلط می تواند مقدمه بروز اختلالات روانی، مشکلات ارتباطی و اجتماعی و...شود پرداخته شد.
دو اصل بنیادین عزت نفس و همچنین سایر عوامل تاثیر گذار آن آموزش داده شد و همینطور روند شکل گیری آن ها در سنین رشدی بررسی گردید. در ادامه به ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا و اعتماد به نفس پایین مفصلا پرداخته شد. در نهایت انواع اعتماد به نفس کاذب و واقعی آموزش داده شد و اقدامات موثر برای بالا بردن اعتماد به نفس آموزش داده شد.
ضمنا اسلاید ها و فایل صوتی این وبینار در کانال تلگرام مرکز مشاوره و سلامت مجتمع به آدرس: @moshaveresfarayen قابل دانلود می باشد. 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

دعوت به همکاری در مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت تکمیل کادر تخصصی خود از افراد واجد شرایط ذیل به صورت ساعتی دعوت به همکاری می نماید.
وبینار آموزشی " مهارت های گفتگو در همسران" با همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی وبینار آموزشی "مهارت های گفتگو در همسران" در محیط اسکای روم در تاریخ 21 خرداد ماه از ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم الهام گیاهی برگزار گردید.
وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" به همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" در تاریخ 19 خرداد ماه، ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم یارشیر در محیط اسکای روم برگزارگردید.
وبینار آموزشی " رشد فردی" وبینار آموزشی " رشد فردی " در محیط اسکای روم مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 18 خرداد ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم سولماز یارشیر برگزار گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵