سه شنبه 1 تیر 1400 ساعت 12:26 - تعداد بازدید : 173 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی "راه های تقویت اعتماد به نفس "
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار با عنوان " راه های تقویت اعتماد به نفس" نمود تا در این دوره راهکارهایی ارائه شود که بتوانیم بر ترس های خود غلبه کنیم و بیشتر خودمان را باور داشته باشیم
یکی از دغدغه های اصلی انسان ها در زندگی این است  که خودشان را دوست ندارند، نسبت به خودشان حس مثبتی ندارند و به نوعی مدام در حال انتقاد کردن از خود هستند. علت این انتقاد های درونی کمبود اعتماد به نفس در ماست. اینکه اکثر اوقات نمی توانیم در جامعه، محل کار و حتی زندگی شخصی آزادانه اظهار نظر کنیم و از سرزنش و قضاوت دیگران می هراسیم این هست که خودمان را باور نداریم.پس باید اقدامات لازم را جهت افزایش اعتماد به نفس انجام دهیم.از این رو مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار با عنوان " راه های تقویت اعتماد به نفس" نمود تا در این دوره راهکارهایی ارائه شود که بتوانیم بر ترس های خود غلبه کنیم و بیشتر خودمان را باور داشته باشیم.در این وبینار دو ساعته که توسط سرکار خانم سولماز یارشیر در تاریخ 25 خرداد ماه  برگزار گردید، عناوین زیر مورد بررسی قرار گرفت:
در ابتدا به تعریف شخصیت و لزوم آموزش مهارت خودآگاهی و ابعاد خودآگاهی پرداخته شد و در ادامه تست اعتماد به نفس برای حاضرین اجرا گردید که هریک از حضار خود را ارزیابی نمودند. همچنین به تعریف و تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس به عنوان زیر بناهای اصلی شخصیت که در صورت شکل گیری غلط می تواند مقدمه بروز اختلالات روانی، مشکلات ارتباطی و اجتماعی و...شود پرداخته شد.
دو اصل بنیادین عزت نفس و همچنین سایر عوامل تاثیر گذار آن آموزش داده شد و همینطور روند شکل گیری آن ها در سنین رشدی بررسی گردید. در ادامه به ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا و اعتماد به نفس پایین مفصلا پرداخته شد. در نهایت انواع اعتماد به نفس کاذب و واقعی آموزش داده شد و اقدامات موثر برای بالا بردن اعتماد به نفس آموزش داده شد.
ضمنا اسلاید ها و فایل صوتی این وبینار در کانال تلگرام مرکز مشاوره و سلامت مجتمع به آدرس: @moshaveresfarayen قابل دانلود می باشد. 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی ارتباط با دانشجویان در پاندمی کرونا مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار " ارتباط با دانشجویان در زمان پاندمی کرونا" نمود
وبینار آموزشی: نقش اساتید و کارکنان در ارتقا سلامت روان دانشجویان مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبينار آموزشي نقش اساتيد در ارتقاء سلامت روان دانشجويان در دوران كرونا با تدريس دكتر يعقوبي، رئیس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه صنعتی شریف نمود.این وبینار که با حضور بيش از ۷۰ نفر از اعضاي هيات علمي و کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین در روزهای دوشنبه و سه شنبه 28 و 29 تير ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
اطلاعیه فراخوان همکاری مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت تکمیل کادر تخصصی خود از افراد واجد شرایط به صورت ساعتی دعوت به همکاری می نماید.
وبینار آموزشی " ریتالین، قرص شب امتحان " مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵