سه شنبه 5 مرداد 1400 ساعت 12:41 - تعداد بازدید : 343 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی: نقش اساتید و کارکنان در ارتقا سلامت روان دانشجویان
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبينار آموزشي نقش اساتيد در ارتقاء سلامت روان دانشجويان در دوران كرونا با تدريس دكتر يعقوبي، رئیس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه صنعتی شریف نمود.این وبینار که با حضور بيش از ۷۰ نفر از اعضاي هيات علمي و کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین در روزهای دوشنبه و سه شنبه 28 و 29 تير ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبينار آموزشي نقش اساتيد در ارتقاء سلامت روان دانشجويان در دوران كرونا با تدريس دكتر يعقوبي، رئیس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه صنعتی شریف  نمود.این وبینار که با حضور بيش از ۷۰ نفر از اعضاي هيات علمي  و کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین در روزهای دوشنبه و  سه شنبه 28 و 29 تير ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
 در ابتدای جلسه خانم دکتر لیلا جوادی علمی  رئيس مركز مشاوره و سلامت مجتمع ضمن خوش آمد گويي به مدرس محترم و حضار گرامی مختصرا به اهميت نقش اساتيد در تعامل بهينه با دانشجويان اشاره نمودند.
در ادامه آقای دكتر يعقوبي با اشاره به چالش هاي مختلف زندگي دانشجويي همچون مشكلات آموزشي و تحصيلي در دوره كرونا به ويژه براي دانشجويان نو ورود، مشكلات هويتي، خانوادگي، اجتماعي، فرهنگي، ناميدي شغلي و ... به علائم شايع دانشجويان آشفته و تحت استرس اشاره كرد و از اساتيد خواستند تا به هنگام مواجهه با دانشجويان به اين نشانه ها و علائم توجه كنند و اگر دانشجويي را بدين ترتيب شناسايي كردند، ضمن برقراري ارتباط موثر با آنان و با بهره گيري از مهارت هاي حل مساله و گوش دادن فعال در يك فضاي امن و خصوصي به مشكلات آنان توجه كرده و با استفاده از تجربه و دانش و مهارت خود سعي در حل و فصل كردن مشكلات دانشجويان داشته باشند و در صورتي كه متوجه شدند مشكل دانشجو پيچيده و رفع آن از عهده استاد به عنوان يك فرد غيرمتخصص در حوزه روانشناسي و مشاوره بر نمي آيد دانشجو را با رعايت استانداردهاي مرتبطه به مركز مشاوره ارجاع دهند. در ادامه، جلسه با توصیه های مدرس محترم مبنی بر مدیریت فضای کرونایی پایان یافت.
ضمنا بررسی فرم های نظرسنجی در پایان جلسه نشان از رضایت بالای شرکت کنندگان و اشتیاق آن ها برای ادامه جلسات را به همراه داشت.

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

دعوت به همکاری در مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت تکمیل کادر تخصصی خود از افراد واجد شرایط ذیل به صورت ساعتی دعوت به همکاری می نماید.
وبینار آموزشی " مهارت های گفتگو در همسران" با همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی وبینار آموزشی "مهارت های گفتگو در همسران" در محیط اسکای روم در تاریخ 21 خرداد ماه از ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم الهام گیاهی برگزار گردید.
وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" به همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" در تاریخ 19 خرداد ماه، ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم یارشیر در محیط اسکای روم برگزارگردید.
وبینار آموزشی " رشد فردی" وبینار آموزشی " رشد فردی " در محیط اسکای روم مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 18 خرداد ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم سولماز یارشیر برگزار گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵