دوشنبه 3 بهمن 1401 ساعت 15:1 - تعداد بازدید : 33 چاپ خبر
اخبار دانشگاه برگزاری کارگاه آموزشی " ملاک های انتخاب همسر ایده آل "
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ملاک های انتخاب همسر ایده آل" توسط سرکار خانم یارشیر در تاریخ 8 آذر ماه نمود.
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با برگزاری وبینار آموزشی "ملاک های انتخاب همسر ایده آل" توسط سرکار خانم یارشیر تلاش  نمود تا به شرکت کنندگان کمک کند که در وهله اول بتوانند به شناخت عمیق تری از خودشان برسند و در وهله بعد با پیدا کردن شناختی اصولی از طرف مقابلشان دست به انتخابی آگاهانه بزنند. مدرس محترم بیان نمودند: یکی از عوامل تاثیر گذار در ازدواج های موفق آن است که دو نفر در یکسری از موضوعات باهم تناسب و هماهنگی داشته باشند، چرا که عدم تناسب در برخی موضوعات، باعث برآورده نشدن نیازهای دو طرف و در نتیجه بوجود آمدن احساس نارضایتی آن ها از رابطه شان می شود.البته لازم است به این نکته اشاره کنم که این تناسبات چیزی فراتر از هماهنگی در ظاهر، سن، قد و وضعیت مالی افراد است و قطعا تاکید صرف بر این قبیل هماهنگی های اولیه موجب بالا رفتن ریسک طلاق و نارضایتی زناشویی در افراد می شود.
در ادامه کارگاه آموزشی فوق که در تاریخ 8آذر ماه ساعت 12 در سالن جلسات شهید سلیمانی مجتمع برگزار گردید عناوینی همچون:
هدف از ازداج چیست؟، روش های شناخت طرف مقابل، معیار‌های انتخاب همسر، آیا عشق قبل از ازدواج درست است؟
بهترین سن ازدواج و فاصله سنی، بایدها و نبایدهای دوران عقد و...
مطرح گردید.انتظار می رود پس از اتمام این دوره شرکت کنندگان با دیدی باز و آگاهی بالا بتوانند شریک زندگی شان را انتخاب کنند.

                                     

 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

برگزاری کارگاه آموزشی "پیشگیری از ایدز" کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه کارکنان به همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 13 آذر ماه در سالن جلسات شهید سردار سلیمانی برگزار گردید.
برگزاری کارگاه آموزشی "ازدواج سالم" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزای کارگاه آموزشی با عنوان" دانستنی های پیش از ازدواج" در تاریخ 15 آذر ماه توسط خانم سولماز یارشیر برگزار نمود.
برگزاری کارگاه آموزشی "آمادگی پیش از امتحان" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین در راستای اهداف خود در پیشرفت تحصیلی و ارتقاء سطح مهارت های تحصیلی دانشجویان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" آمادگی پیش از امتحان "در تاریخ 13 آذر ماه توسط آقای احسان عباسی نمود.
برگزاری کارگاه آموزشی " آگاهی قبل از ازدواج " مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین با همکاری کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی " آگاه سازی پیش از ازدواج" برای مددجویان این ارگان در تاریخ 7 آذر ماه در محل مرکز مشاوره کمیته امداد امام خمینی (ره) توسط خانم دکتر لیلا جوادی علمی نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵