یکشنبه 10 اسفند 1399 ساعت 10:57 - تعداد بازدید : 99 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی راهکارهای مقابله با نشخوار فکری
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 5 اسفند ماه توسط سرکار خانم سیما سادات امانی برگزار گردید.
با توجه به دغدغه ها و مشکلات فکری برخی دانشجویان، وبینار راهکارهای مقابله با نشخوار فکری توسط مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 5 اسفند ماه توسط سرکار خانم سیما سادات امانی برگزار گردید. مدرس محترم با بیان اینکه نشخوار فکری یکی از مشکلاتی است که عمدتاً دانشجوها با آن سروکار دارند، اظهار داشتند: توجه افراطی ذهن به یک رویداد و تمرکز بیش از حد بر چرایی‌ها و نکات منفی علت آن اتفاق، نشخوار فکری گفته می‌شود. ایشان با ذکر اینکه نشخوار فکری نوعی گفت‌وگوی درونی است که بیشتر به صورت تکرار خاطرات منفی خود را نشان می‌دهد، افزود: بعنوان نمونه اتفاقی در گذشته رخ  داده و اکنون که دانشجو نیاز به توجه و تمرکز بالا برای مطالعه کردن دارد، آن رویداد مرتب به ذهن او خطور کرده و مانع تمرکز او بر مطالعه می‌شود.
 ایشان همچنین با تاکید بر لزوم آموزش و یادگیری اصول و قواعد مقابله با این پدیده مخرب فکری یادآور شد: اگر سبک مقابله با نشخوار فکری را یاد نگیریم، در درازمدت قدرت توجه ما به شدت لطمه می‌خورد و بعد از مدتی دچار افت عملکرد در فعالیت‌های مطالعاتی خواهیم شد و نتیجه مطلوب را به دست نخواهیم آورد.
گفتنی است؛ در پایان این وبینار به سوالات مختلف دانشجویان در خصوص نشخوار فکری پاسخ داده شد و همچنین اسلاید ها و فایل صوتی این وبینار در کانال تلگرام مرکز مشاوره و سلامت مجتمع به آدرس: @moshaveresfarayen برای شرکت کنندگان قابل دانلود می باشد.
 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی "گام به گام برای رسیدن شادکامی درونی" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با برگزاری وبینار آموزشی" گام به گام برای رسیدن به شادکامی درونی" تلاش دارد تا چگونه شاد زیستن را به گونه ای دیگر به دانشجویان و علاقمندان به این مبحث آموزش دهد تا بتوانند در سال جدید شیوه زندگی شادتری را تجربه کنند
وبینار آموزشی"بایدها و نبایدهای روابط دختر و پسر" یکی از مسائلی که از گذشته در روانشناسی بر آن تاکید شده است و بسیار مورد بررسی قرار گرفته است روابط دختر و پسر قبل از ازدواج است که اگر هر یک از طرفین اطلاعات و آگاهی نسبت به این موضوع داشته باشند با مشکلات کمتری مواجه خواهند شد
برگزاری وبینار آموزشی "چگونه خشمم را در مشتم بگیرم؟" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در راستای کاهش و کنترل خشم دانشجویان اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "مدیریت خشم" نمود.
وبینار آموزشی مدیریت انتقادهایی که می شنویم مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در وبینار آموزشی که با عنوان " مدیریت انتقادهایی که می شنویم" که در تاریخ 12 اسفند ماه از ساعت 15 الی17 توسط سرکار خانم یارشیر برگزار نمود به تمامی سوالات در ذهن شرکت کنندگان پاسخ داد.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵