یکشنبه 7 آذر 1400 ساعت 14:23 - تعداد بازدید : 85 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی " سوگ و مدیریت آن در کرونا"
با توجه به همه گیری کرونا و سوگوار شدن تعداد زیادی از دانشجویان و یا اطرافیان آن ها، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " سوگ و مدیریت آن در کرونا " نمود، تا بتواند در کاهش اضطراب و استرس ناشی از این حوادث سهم بسزایی داشته باشد.
این وبینار در مورخ دوشنبه 3 آبان ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم یارشیر برگزار گردید.
در آغاز این وبینار دو ساعته مدرس محترم در ابتدا به تعریف سوگ، به انواع واکنش های عاطفی در پی سوگ، و سپس به هیجان غم که ویژگی اصلی سوگ است اشاره گردید. از آنجا که سوگ بیشتر یک هیجان محسوب می‌شود، در ادامه به انواع هیجان و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته شد.  با توجه به اینکه سوگ و افسردگی علائم مشابهی دارند، تفاوت‌های این دو به طور کامل ذکر شد. همچنین مراحل سوگواری که شامل حالت شوک و انکار، خشم، چانه زدن، افسردگی و پذیرش است بصورت اجمالی توضیح داده شد و در پایان روش‌های رویارویی با احساسات ناشی از سوگ بدین شرح توضیح داده شد؛ درخواست کمک کنید، درخصوص این فقدان صحبت کنید، احساسات خود را بیان کنید، چیزی به عنوان یادگاری نزد خود نگه‌دارید، ورزش کنید و به زندگی عادی برگردید و به خوبی از خودتان مراقبت کنید.منبع: 
نوشته شده توسط: رضا عباسی
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی " مدیریت اضطراب در امتحانات" مرکز مشاوره وسلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین به منظور کاهش اضطراب دانشجویان در دوران امتحانات و کمک به آمادگی هرچه بیشتر برای امتحانات، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "مدیریت اضطراب در امتحانات" نمود.
وبینار آموزشی " پیش شرط های ازدواج موفق" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در راستای کمک به دانشجویان در انتخاب همسر مناسب، خود را مسئول دانسته از این رو اقدام به برگزاری وبینار" پیش شرط های ازدواج موفق" نمود.
وبینار آموزشی " افزایش مهارت تاب آوری" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی “مهارت تاب آوری“ در تاریخ ۲3 آبان ۱۴۰۰ از ساعت 10 الی 12 نمود.
وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز" با توجه به نزدیک شدن زمان امتحانات میان ترم و لزوم آمادگی هرچه بیشتر دانشجویان برای امتحانات، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز " توسط خانم الهام گیاهی نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵