یکشنبه 7 آذر 1400 ساعت 14:23 - تعداد بازدید : 186 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی " سوگ و مدیریت آن در کرونا"
با توجه به همه گیری کرونا و سوگوار شدن تعداد زیادی از دانشجویان و یا اطرافیان آن ها، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " سوگ و مدیریت آن در کرونا " نمود، تا بتواند در کاهش اضطراب و استرس ناشی از این حوادث سهم بسزایی داشته باشد.
این وبینار در مورخ دوشنبه 3 آبان ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم یارشیر برگزار گردید.
در آغاز این وبینار دو ساعته مدرس محترم در ابتدا به تعریف سوگ، به انواع واکنش های عاطفی در پی سوگ، و سپس به هیجان غم که ویژگی اصلی سوگ است اشاره گردید. از آنجا که سوگ بیشتر یک هیجان محسوب می‌شود، در ادامه به انواع هیجان و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته شد.  با توجه به اینکه سوگ و افسردگی علائم مشابهی دارند، تفاوت‌های این دو به طور کامل ذکر شد. همچنین مراحل سوگواری که شامل حالت شوک و انکار، خشم، چانه زدن، افسردگی و پذیرش است بصورت اجمالی توضیح داده شد و در پایان روش‌های رویارویی با احساسات ناشی از سوگ بدین شرح توضیح داده شد؛ درخواست کمک کنید، درخصوص این فقدان صحبت کنید، احساسات خود را بیان کنید، چیزی به عنوان یادگاری نزد خود نگه‌دارید، ورزش کنید و به زندگی عادی برگردید و به خوبی از خودتان مراقبت کنید.منبع: 
نوشته شده توسط: رضا عباسی
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

دعوت به همکاری در مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت تکمیل کادر تخصصی خود از افراد واجد شرایط ذیل به صورت ساعتی دعوت به همکاری می نماید.
وبینار آموزشی " مهارت های گفتگو در همسران" با همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی وبینار آموزشی "مهارت های گفتگو در همسران" در محیط اسکای روم در تاریخ 21 خرداد ماه از ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم الهام گیاهی برگزار گردید.
وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" به همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" در تاریخ 19 خرداد ماه، ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم یارشیر در محیط اسکای روم برگزارگردید.
وبینار آموزشی " رشد فردی" وبینار آموزشی " رشد فردی " در محیط اسکای روم مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 18 خرداد ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم سولماز یارشیر برگزار گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵