سه شنبه 17 اسفند 1400 ساعت 10:3 - تعداد بازدید : 169 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی "فرزند پروری و چالش های آن در فضای مجازی"
با توجه به شرایط اپیدمی کرونا و وابستگی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به فضای مجازی و چالش های پیش رو در این مورد برای والدین، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " فرزند پروری و چالش های آن در فضای مجازی " نمود. این وبینار دو ساعته با تدریس سرکار خانم یارشیر در پنج جلسه و به مدت 10 ساعت از تاریخ 13/11/1400 الی 19/11/1400 در اتاق جلسات مجازی برگزار گردید.
با توجه به شرایط اپیدمی کرونا و وابستگی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به فضای مجازی و چالش های پیش رو در این مورد برای والدین، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " فرزند پروری و چالش های آن در فضای مجازی " نمود. این وبینار دو ساعته با تدریس سرکار خانم یارشیر در پنج جلسه و به مدت 10 ساعت  از تاریخ 13/11/1400 الی 19/11/1400 در اتاق جلسات مجازی برگزار گردید.
مدرس محترم در ابتدا با بیان اینکه یکی از مهمترین دغدغه های والدین تربیت فرزندی با اعتماد بنفس، مستقل و توانمند است، اما رسیدن به این هدف نیازمند یادگیری و مطالعه بسیار در زمینه تربیت فرزند است افزودند: با تغییر سبک زندگی و تاثیر کرونا بر جنبه های مختلف خصوصا تحصیل و تسهیل دسترسی کودکان به فضای مجازی و... مشکلات والدین بیشتر شده است که ما تلاش میکنیم تا در چند جلسه بتوانیم به رفع چندی از این مشکلات بپردازیم.
در ادامه به انواع سبک های فرزندپروری و آسیب شناسی سبک ها، اصول پیش فرض فرزند پروری شامل: 1- محیط امن 2- انضباط قاطع 3- انتظار مناسب 4- توجه و رسیدگی به خود والد پرداخته شد.
به بررسی علل مشکلات از سه جنبه 1- علل فردی کودکان مانند: مساله خلق و خو، هوش، استعداد و ... 2- علل خانوادگی و 3- علل محیطی اشاره شد. یکی از مواردی که در اصلاح رفتار والدین کمک کننده است تعریف صحیح رفتار است که شناسایی و تعریف رفتار و انواع ثبت رفتار در این راستا آموزش داده شد. در پایان نیز روش های شکل دهی و افزایش رفتار مطلوب و روش های کاهش رفتار نامطلوب بطور مفصل مورد بررسی قرار گرفت. 

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی " مهارت های گفتگو در همسران" با همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی وبینار آموزشی "مهارت های گفتگو در همسران" در محیط اسکای روم در تاریخ 21 خرداد ماه از ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم الهام گیاهی برگزار گردید.
وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" به همت مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین وبینار آموزشی " عشق سالم چیست و چه ویژگی هایی دارد؟" در تاریخ 19 خرداد ماه، ساعت 16 الی 18 توسط سرکار خانم یارشیر در محیط اسکای روم برگزارگردید.
وبینار آموزشی " رشد فردی" وبینار آموزشی " رشد فردی " در محیط اسکای روم مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 18 خرداد ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم سولماز یارشیر برگزار گردید.
وبینار آموزشی " موفقیت تحصیلی" با نزدیک شدن به زمان امتحانات و نیاز مبرم دانشجویان به برنامه ریزی صحیح تحصیلی و همچنین بالا بردن راندمان مطالعه، در مورخه 11 خرداد ماه، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین وبینار آموزشی "موفقیت تحصیلی" را برگزار نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵