یکشنبه 7 آذر 1400 ساعت 14:23 - تعداد بازدید : 144 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی " سوگ و مدیریت آن در کرونا"
با توجه به همه گیری کرونا و سوگوار شدن تعداد زیادی از دانشجویان و یا اطرافیان آن ها، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " سوگ و مدیریت آن در کرونا " نمود، تا بتواند در کاهش اضطراب و استرس ناشی از این حوادث سهم بسزایی داشته باشد.
این وبینار در مورخ دوشنبه 3 آبان ماه از ساعت 15 الی 17 توسط سرکار خانم یارشیر برگزار گردید.
در آغاز این وبینار دو ساعته مدرس محترم در ابتدا به تعریف سوگ، به انواع واکنش های عاطفی در پی سوگ، و سپس به هیجان غم که ویژگی اصلی سوگ است اشاره گردید. از آنجا که سوگ بیشتر یک هیجان محسوب می‌شود، در ادامه به انواع هیجان و ویژگی‌های آن‌ها پرداخته شد.  با توجه به اینکه سوگ و افسردگی علائم مشابهی دارند، تفاوت‌های این دو به طور کامل ذکر شد. همچنین مراحل سوگواری که شامل حالت شوک و انکار، خشم، چانه زدن، افسردگی و پذیرش است بصورت اجمالی توضیح داده شد و در پایان روش‌های رویارویی با احساسات ناشی از سوگ بدین شرح توضیح داده شد؛ درخواست کمک کنید، درخصوص این فقدان صحبت کنید، احساسات خود را بیان کنید، چیزی به عنوان یادگاری نزد خود نگه‌دارید، ورزش کنید و به زندگی عادی برگردید و به خوبی از خودتان مراقبت کنید.منبع: 
نوشته شده توسط: رضا عباسی
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی " تاثیر شادکامی بر سلامت روانی،کنترل استرس و فشارهای شغلی کارکنان " وبینار آموزشی " تاثیر شادکامی بر سلامت روانی، کنترل استرس و فشرهای شغلی کارکنان" با هدف افزایش سلامت روان کارکنان توسط مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ های 19 و 20 بهمن ماه توسط سرکار خانم مهدیانفر در اتاق جلسات مجازی برگزار گردید. در ابتدا مدرس محترم به تعریف شادکامی و باورهای اشتباهی که در زندگی ما وجود دارد پرداخته و سپس تله های شادمانی را بطور مفصل مورد بحث و گفتگو قرار دادند.
وبینار آموزشی "مدیریت احساس و هیجان" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " مدیریت احساس و هیجان " در تاریخ 18 بهمن ماه از ساعت 20 الی 22 در سالن جلسات مجازی نمود.
وبینار آموزشی( ویژه کارکنان) "باورهای نادرست در مورد سلامت روان" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " باورهای نادرست درباره سلامت روان " ویژه کارکنان نمود. در این وبینار دو ساعته با حضور سرکار خانم گیاهی در تاریخ 17 بهمن ماه در ساعت 20 الی 22 در سالن جلسات مجازی برگزار گردید.
وبینار آموزشی "فرزند پروری و چالش های آن در فضای مجازی" با توجه به شرایط اپیدمی کرونا و وابستگی هرچه بیشتر کودکان و نوجوانان به فضای مجازی و چالش های پیش رو در این مورد برای والدین، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " فرزند پروری و چالش های آن در فضای مجازی " نمود. این وبینار دو ساعته با تدریس سرکار خانم یارشیر در پنج جلسه و به مدت 10 ساعت از تاریخ 13/11/1400 الی 19/11/1400 در اتاق جلسات مجازی برگزار گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵