چهار شنبه 15 اسفند 1397 ساعت 13:55 - تعداد بازدید : 246 چاپ خبر
اخبار دانشگاه همایش بزرگ ازدواج سالم وپایدار در مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین
همایش بزرگ ازدواج سالم وپایدار در مجتمع آموزش عالی فنی ومهندسی اسفراین
دانشکده علوم پزشکی با مشارکت و میزبانی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی شهرستان اسفراین در تاریخ 97/12/12  در سالن مهرگان مجتمع فنی و مهندسی اقدام به برگزاری همایش بزرگ ازدواج ساده وپایدار کرد.بعد از سخنرانی بسیار زیبا و جذاب جناب آقای شیرازی مدیریت محترم امور دانشجویی، رئیس دانشکده علوم پزشکی اسفراین با بیان اینکه در جامعه امروز سطح آگاهی جوانان برای مهمترین رویداد زندگی خود که همان ازدواج است خیلی بالا نیست گفت : یکی از مهمترین اهداف برگزاری این همایش بالا بردن مهارت ها و آگاهی های شما جوانان برای این امر حسنه یعنی ازدواج است.جنا ب آقای اسحق ایلدرآبادی پایه های اساسی هر جامعه ای را خانواده عنوان کرد و افزود : اگر اطلاعات کاربردی در اختیار جوانان قرار دهیم می توانیم گام های مهمی را در راستای تحکیم خانواده ها برداریم.در ادامه مراسم سخنران مدعو جناب آقای دکتر سید محمود انوشه  درباره بایدها و نبایدها درازدواج و زندگی مشترک مطالبی را بیان نمودند و همچنین بیان کردند:ازدواج یک تعهد، مسئولیت پذیری ، امانت داری و امید دادن متقابل است .
او با بیان اینکه کسی می تواند به ازدواج فکر کند که به بلوغ جسمی ، جنسی ، عاطفی ، عقلی و شناختی رسیده باشد افزود : بزرگترین اهانت همسران به یکدیگر مقایسه طرف مقابلشان با دیگری است.
دکتر انوشه لبخند ، ایمان ، امید و ادب را چهار عامل تاثیر گذار در زندگی فردی و اجتماعی افراد عنوان کرد و گفت : خیانت  هر انسانی به خود ترس از قضاوت دیگران است.
ایشان همچنین آسیب مهم جامعه امروزی را دانستن های نادرست عنوان کرد و به همه توصیه کرد : در زندگی طوری گام بردارید که به فکر آزار رساندن به دیگری نباشید زیرا اگر بخواهید 30 درصد به طرف مقابل ضربه بزنید باید 70 درصد خود را مورد آزار و اذیت قرار دهید.در پایان جناب دکتر با بیان جمله ای زیبا از صحیفه سجادیه به مطالب خود پایان دادند.
در این همایش حدود 1000 دانشجو از دانشگاههای  فنی و مهندسی،آزاد،علمی و کاربردی و پیام نور حضور داشتند.در پایان این مراسم  از 55 زوج شرکت کننده در این همایش با اهدا کارت هدیه تقدیر و قدردانی به عمل آمد.


                            

          

                                                                                                   
    

    


 

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

چگونه به آنفلوانزا دچار نشویم با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزا در فصل سرما و همچنین کشته شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان در سراسر کشور،مرکز مشاوره آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان " چگونه به آنفلوانزا دچار نشویم" نمود.
چطور ایدز نگیریم؟؟ کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه کارکنان به همت مرکز مشاوره و همیاران سلامت جسم و روان مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 10آذر ماه98 در سالن شیخ آذری برگزار گردید.
" نه به مصرف مواد مخدر " با توجه به نیاز دانشجویان جهت افزایش آگاهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" نه به مصرف مواد مخدر " در تاریخ 11 آذر ماه 98 در ساعت 18 الی 20 توسط آقای نوروزی نمود.
چطور ایدز نگیریم؟؟ کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در تاریخ 11 آذر ماه98 توسط آقای کشوری، کارشناس بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اسفراین برگزار گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
چگونه به آنفلوانزا دچار نشویم دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 11:10
چطور ایدز نگیریم؟؟ دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 11:5
" نه به مصرف مواد مخدر " دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 11:13
چطور ایدز نگیریم؟؟ دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:32
" فضای مجازی و آسیب های آن " دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:42
" نه به مصرف مواد مخدر " دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:43
" نه به مصرف مواد مخدر " دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:43

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵