شنبه 1 دی 1397 ساعت 12:27 - تعداد بازدید : 172 چاپ خبر
اخبار دانشگاه برگزاری اولین کنگره ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی
اولین کنگره ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی  در تاریخ 22/8/97 در مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید. این کنگره با حضور دکتر یعقوبی مشاور رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم ، دکتر ثمینی معاون سیاسی استاندار، دکتر ریواده رئیس سازمان مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی، حجت السلام محمدیان امام جمعه شهرستان، طاهر رستمی فرماندار اسفراین و برخی از روسای دانشگاه های اسفراین و خراسان شمالی در این مجتمع برگزار شد. در ابتدا پس از تلاوت آیاتی از قرآن و سرود ملی، ریاست مجتمع آموزش عالی اسفراین جهت خیر مقدم به مسئولین و پژوهشگران سخنرانی کردند.
مهم ترین اولویت آسیب اجتماعی در استان خراسان شمالی اعتیاد به مواد مخدر است:
  محمود ثمینی معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی استاندار خراسان شمالی در اولین کنگره ملی آسیبهای اجتماعی در اسفراین گفت: باتوجه به بررسی های و پژوهشهای انجام گرفته در کشور 5 اولویت آسیب های مهم در کشور تشخیص داده شده و در استان های مختلف این آسیبها با توجه به تناسب نرم جمعیت و ابتلا به آسیبها ،مختلف است. وی همچنین در این مراسم با بیان اینکه  آسیب های اجتماعی از موضوعات حساس کشوریست، اظهار داشت: مهم ترین اولویت آسیب اجتماعی در استان خراسان شمالی اعتیاد به مواد مخدر است که متاسفانه در نرخ شیوع آن نسبت به میانگین کشوری از استانهای اولویت دار و از میانگین کشوری بالاتر  هستیم .وی افزود:  از آنجا که اعتیاد از آسیبهای اولویت دار استان است برنامه ریزی در راستای  مبارزه و پیشگیری از ابتلا جوانان  و مردم  به اعتیاد را در اولویت دستور کار خود قرار داده ایم.
ایشان همچنین خاطر نشان کرد: اعتیاد والدین از عوامل موثر در ابتلای جوانان و نوجوانان به اعتیاد است. مسئله مبارزه با مواد مخدر باید اجتماعی شود و برای نهادینه شدن آن در جامعه باید  نسبت به آموزش به خانواده ها و پیشگیری از سنین پایین تر  و فرهنگ سازی آن کار شود که برای این منظور نقش نخبگان، دانشگاهیان و رسانه ها در امر اجتماعی سازی مبارزه با مواد مخدر مهم است
 وی بر نقش مردم و سمن ها به عنوان تسهیل کنندگان در امر پیشگیری و پژوهش در حوزه مبارزه با مواد مخدر تأکید کرد و گفت : باید بر موضوع و نقش مردم در جهت مبارزه با مواد مخدر و راهبرد هایی که دراین زمینه وجود دارد توجه ویژه ای داشت .ثمینی همچنین بر ایجاد نشاط اجتماعی برای پیشگیری از آسیب های اجتماعی تاکید کرد و گفت: همه دستگاههای اجرایی و به ویژه ورزش و جوانان در ایجاد فضای نشاط و تندرستی، اهتمام لازم را داشته باشند و همچنین رسانه ها در نهادینه سازی و اجتماعی سازی مبارزه با مواد مخدر به مسئولین کمک کنند .
ثمینی با اشاره به اینکه یک سوم جمعیت شهری استان خراسان شمالی حاشیه نشین هستند، افزود: بسیاری از افراد مبتلا به مصرف مواد مخدر در همین مناطق حاشیه نشین ساکن هستند.معاونت سیاسی ،امنیتی ،اجتماعی استانداری مسئله اسیب های اجتماعی را از مهمترین و اساسی ترین مسائل کشور عنوان کرد و ادامه داد:در مباحث آسیب های اجتماعی نباید جزیره ای فعالیت کنیم هر چند که در گذشته این چنین بوده است، اما به دلیل اهمییت شخص مقام معظم رهبری خودشان با حساسیت ویژه موضوع را دنبال و پیگیری می کنند .محمود ثمینی گفت: مقام معظم رهبری با توصیه و تاکید، وزارت کشور را مسئول ساماندهی آسیبهای اجتماعی قرارداد که با تناسب اهمییت موضوع و انسجام بخشی و هم افزایی در بحث پرداختن به این مسئله، جلسات با حضور شخص ایشان هرشش ماه یکبار برگزار خواهد شدو بادقت، موضوعات در رده های بالا دست کشوری با تاکید اولی در اجرای سیاستها  انجام خواهد شد.
محمود ثمینی کانون گرم خانواده را مهمترین جامعه کوچک معرفی کرد و یا آورشد :کانون گرم خانواده باید مورد حساسیت قرارگیرد ؛در آسیبهای اجتماعی  بخصوص اعتیاد با تمام تلاشهایی که باید به چهل سال در رده های بالا تا کف جامعه انجام می شود اما مشاهده می کنیم که نتوانسته ایم ریشه اعتیاد و مواد مخدر را خشک کنیم اگرچه ما به شدت تلاش و با آن مقابله خواهیم کرد .وی ادامه داد: مسئله مواد مخدر باید درجامعه نهادینه شود بخصوص در فکر و بطن خانواده ها و نیز تمام آحاد جامعه ؛در غیر اینصورت ما عملا موفق نخواهیم بود. در این زمینه باید فرهنگ سازی در اجتماع را باکیفیت بالا و سرعت تمام افزایش دهیم؛تمام مجموعه های تاثیرگذار ؛جراید و رسانه ها در سطح کلان باید به مدد بیایند. معاونت سیاسی امنیتی اجتماعی استانداری خراسان شمالی درپایان افزود:پیوند دانشگاه و اموزش و پرورش نقش اساسی در پیشبرد اهداف ما در حوزه اسیبهای اجتماعی دارد؛سمن ها به عنوان تشکل های مردمی و تسهیل گر و از جنس مردم در این زمینه ورود کنند تا بتوانند در پیشگیری؛فرهنگ سازی در بخش اجتماع و محله محور برای تاثیرگذاری نقش ایفا کنند.ثمینی خطاب به فرمانداران شهرهای استان گفت:مسئولان باید برنامه های فرهنگی، ورزشی و برنامه های شاد  چهارچوب دار را در اجتماع انجام دهند.و گفت: همه دستگاههای اجرایی و بویژه ورزش و جوانان در ایجاد فضای نشاط و تندرستی، اهتمام لازم را داشته باشند و همچنین رسانه ها در نهادینه سازی و اجتماعی سازی مبارزه با مواد مخدر به مسئولین کمک کنند .
رستمی حاشیه نشینی را از پیامدهای صنعتی شدن و شهرنشینی دانست:
طاهر رستمی فرماندار شهرستان اسفراین از آسیبهای اجتماعی بعنوان یکی از دغدغه های عصر حاضر که همه دنیا و جوامع بشری با آن روبرو هستند نام برده و اظهار داشت: موضوع آسیب های اجتماعی، از جمله موضوعاتی است که در فهرست مهم ترین مسائل کشور قرار دارد. آسیبهای اجتماعی یکی از چالش هایی است که در توسعه جامعه و در گذار از سنت به مدرنیته بوجود می آید. چرا که در ایران در عبور از سنت به مدرنیته ارزش ها و بارورها و هنجارهای ما مبتنی بر مدرنیته تعریف نشده است.  
رستمی بیان واقعیات آسیبهای اجتماعی توسط دولت و مسئولین و ایجاد گفتمان سازی بین مردم ، دانشجویان و مسئولین در کاهش آسیبهای اجتماعی را مهم عنوان کرد و گفت : گفتمان سازی و ارائه نظریات ، مسئولین را مجاب خواهد کرد که اسناد و سیاست های بالادستی و سند چشم انداز الگوی اسلامی ایرانی را دقیق تر اجرا کنند؛ و بر اساس برنامه مدون 5 ساله ای که تصویب شده است ؛ حرکت نمایند. کتمان واقعیات بر تصمیم گیری، تصمیم سازی و اقدام عملی ما آسیب می زند .
فرماندار اسفراین تشکیل شورای عالی اجتماعی به ریاست رئیس جمهوری ایران و جانشینی وزیر کشور و سازمان امور اجتماعی را اقدام بزرگ دولت در جهت کاهش و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی عنوان کرد و اظهار داشت: همه دستگاههای اجرایی ، مراکز علمی و آموزشی و نهادهای متولی باید از اقدامات جزیره ای و پراکنده خودداری کنند . خوشبختانه با رویکرد ایجاد شده در دولت تدبیر و امید در پیوند بین مردم ، مسئولین و مراکز علمی و دانشگاهی شاهد اقدامات منسجم و هماهنگ در اجرای سیاستهای کاهش آسیبهای اجتماعی خواهیم بود .
رستمی حاشیه نشینی را از پیامدهای صنعتی شدن و شهرنشینی دانست و تصریح کرد : با وجود اینکه این شهرستان بعنوان شهر صنعتی معرفی شده است آمار تعداد حاشیه نشینی بالا نیست ولی اگر در مبلمان شهری و در تصمیم گیریها ، اقدامات اساسی نداشته باشیم قطعاً در آینده با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم شد.  
وی خاطرنشان کرد:  همسویی رسانه ها ، شبکه های مجازی و صدا و سیما  با دستگاه های فرهنگی و دانشگاهی نقش اثر گذار ی در تغییر روند فکری و فرهنگی آحاد جامعه در ارائه آموزشهای موثر خصوصا  به جامعه بانوان در جهت توانمندسازی مادران آینده، ایفا خواهد کرد.فرماندار اسفراین در پایان سخنان خود ایجاد برنامه های فرهنگی و ورزشی متنوع در جهت ایجاد تحرک و نشاط اجتماعی را عامل موثر در کاهش آسیبهای اجتماعی عنوان کرد.
همباشی و اعتیاد آسیب های اجتماعی رایج بین جوانان است:
دکتر یعقوبی، مشاور رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در اولین کنگره پیشگیری از آسیب های اجتماعی در مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین گفت : بحث پیشگیری از آسیب های اجتماعی بیش از سه سال است که در سطح مدیریت نظام جدی تر از قبل مطرح است .
وی در ادامه با اشاره به مشکل اعتیاد بعنوان یکی از آسیبهای اجتماعی افزود : اعتیاد در کشور از پدیده ها ی رو به رشد است ،حساسیت در دانشگاه اعتیاد به مواد مخدر نیست اعتیاد به مواد خط قرمز در دانشگاه هاست ،آن چیزی که مدنظر است حساسیت نسبت به مصرف تفریحی مواد مخدر است .
یعقوبی با اشاره به اینکه شیوع اعتیاد در بین دانشجویانی که خانه های مجردی و استیجاری دارند بیشتر است تصریح کرد: دانشجویانی که در خوابگاه ها مستقر هستند نیز بیشتر از دانشجویان بومی دچار این پدیده می شوند.
وی خاطر نشان کرد : اعتیاد از مصرف تفننی آغاز میشود که این موضوع باعث نگرانی ما از فراهم شدن زمینه اعتیاد برای جوانان در آینده است. این نوع مصارف در بین دانشجویان پسر بیشتر از دختران است اما همین در صد کم آمار در بین دختران به دلیل آسیب پذیری بیشتر نسبت به پسران بسیار خطرناک است.
یعقوبی با بیان اینکه رویکرد ترس افزایی و وحشتناک جلوه دادن مصرف مواد در بین دانشجویان یک رویکرد شکست خورده است گفت : اولین مرحله ی اعتیاد ایجاد اثرات مثبت و لذت بخشی به مصرف کننده است و دردها و رنج های ناشی از مصرف مواد بلا فاصله دیده نمی شوند و به عبارت لذت مواد مخدر آنی و رنج مواد مخدر آتی است ؛ و استفاده از جملاتی مانند اینکه اعتیاد بلای خانمان سوز است به هیچ وجه در دانشگاه ها اثربخش نخواهد بود. وی افزود: تمام معتادان از تجربه و مصرف تفننی است که به این مرحله رسیده اند، نگران تجربه جوانانیم که در آینده زمینه ی اعتیاد را فراهم می کند.
مشاور رئیس سازمان امور دانشجویان کشورافزود: یکی دیگر از پدیده های خطرناک بعنوان آسیب اجتماعی پدیده ای به نام همباشی  است که به اشتباه ازدواج سفید خوانده میشود، دختر و پسرانی که بدون پیوند شرعی ،قانونی و اغلب بدون پیوند عرفی و اطلاع خانواده ها اصطلاحا زیر یک سقف زندگی می کنند و متاسفانه در بین جوانان نگرش مثبتی به این پدیده دیده می شود و آن را یک راه حل می دانند .
وی تصریح کرد: امروزه با آشنایی گسترده قبل از خواستگاری و گاها بدون اطلاع والدین روبه رو هستیم که دختر و پسر بدون درنظر گرفتن طبقه اجتماعی و فرهنگی با هم ازدواج میکنند و بیشتر این ازدواجها منجر به طلاق می شود .
 یعقوبی با اشاره به شیوه های ازدواج در صد سال اخیر افزود: در گذشته ازدواج هایی بدون دخالت زوجین و اختیارات وسیع خانوادها مواجه بودیم  در دهه های گذشته شاهد  نقش برابر خانواده و جوانان در بحث انتخاب همسرگزینی بودیم اما در سالهای اخیر در موضوع همسرگزینی نقش جوانان بیشتر از خانواده ها شده است.
 وی با تاکید بر پذیرفتن این آسیب به عنوان بخشی از الگوهای دنبال شونده توسط جمعی از جوانان گفت: تا زمانی که این پدیده را به رسمیت نشناسیم نمیتوانیم برای پیشگیری و مقابله با آن قدمی برداریم.مشکلات دختر و پسر به دلیل عدم آموزش نکات برقراری ارتباط با جنس مخالف و همسرگزینی از سوی خانواده ها و جامعه می باشد.
وی در پایان گفت : متولیان مذهبی ،فرهنگی و اجتماعی جامعه باید بدون بحث در درست و غلط بودن آسیب، آن را به عنوان الگو بخشی ار این جامعه بپذیرند تا بتوانند از آن جلو گیری کنند.
آموزش مهارتهای زندگی و آگاهی بخشی در نوع نگاه و نگرش به اعتیاد را در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مهم است:
در ادامه احمد ریواده، دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر خراسان شمالی نیز ضعف باورهای دینی را عامل اصلی اعتیاد برشمرد و گفت: باید نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، تشکل های فرهنگی، بسیج دانشجویی، بسیج اساتید و کانون های دانشجویی در قالب کمیته های راهبری ، در یک فضا و سیاست مشخص،  اجرای برنامه هایی که منجر به ایجاد روح نشاط و مهارت و غنی سازی اوقات فراغت شود را پیگیری کنند.
وی با تاکید بر همدلی در دانشگاههای استان و لزوم تشکیل کمیته راهبری در حوزه آسیب های اجتماعی با مشارکت دانشگاهیان اضافه کرد: اغلب دانشجویان از وضعیت برنامه های اوقات فراغت خود ناراضی هستند که باید برای آن برنامه ریزی شود
ریواده همچنین آموزش مهارتهای زندگی و آگاهی بخشی در نوع نگاه و نگرش به اعتیاد را در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی مهم دانست و پیگیری از بین بردن دسترسی آسان به مواد مخدر را از وظایف مهم مسئولین شهرستان عنوان کرد.
وی افزود:  از آنجا که اعتیاد از آسیبهای اولویت دار استان است برنامه ریزی در راستای  مبارزه و  پیشگیری از ابتلا جوانان  و مردم  به اعتیاد را در اولویت دستور کار خود قرار داده ایم.
تعداد ۲۵۰مقاله به کنگره پیشگیری از آسیب های اجتماعی رسید:
تعداد ۲۵۰مقاله به کنگره پیشگیری از آسیب های اجتماعی رسید که از این تعداد ۱۴۶ مقاله پذیرفته شد. در این کنگره محققان و پژوهشگران در ۴ پنل با موضوع آسیب های اجتماعی و فضای مجازی، آسیب های اجتماعی و حقوق شهروندی، آسیب های اجتماعی و تعلیم و تربیت، آسیب های اجتماعی و خانواده- اعتیاد- طلاق به بحث و بررسی کردند.
در تاریخ 22آبان ماه در حاشیه اولین کنگره ملی پیشگیری از آسیب های اجتماعی کارگاه برنامه آموزشی بتا(پیشگیری از خودکشی)در مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید در این کارگاه که توسط دکتر یعقوبی مشاور رئیس سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد به مباحثی از قبیل زیر اشاره کرد:
بتا برای آموزش به کسانی در نظر گرفته شده است که در موقعیتی قرار دارند که می توانند نشانه های خطر ،سر نخ ها و پیام هایی را که افراد خودکشی گرا می دهند تشخیص دهند تا با تمام توان برای پیشگیری از یک تراژدی احتمالی اقدام کنند.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

برگزاری نشست صمیمی شورای داخلی مرکز مشاوره نشست صمیمی ریاست مرکز مشاوره با تیم روانشناسی مرکز، در سالن شیخ آذری در مورخه 21تیر ماه برگزار گردید.
برگزاری کارگاه آموزشی دانش افزایی و نحوه تعامل صحیح سرپرستان خوابگاه ها با دانشجویان مرکز مشاوره و سلامت با همکاری مدیریت امور دانشجویی، ضمن توجه به پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی کارگاهی با عنوان "دانش افزایی و نحوه تعامل صحیح سرپرستان خوابگاه ها با دانشجویان"، در روز سه شنبه هفدهم تیرماه برگزار نمود.
برگزاری کارگاه آموزشی "فرزند پروری ناکارآمد دیروز، دانشجوی آسیب پذیر امروز، راهکارها" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با هدف افزایش آگاهی کارکنان و اعضای هیأت علمی اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان "فرزند پروری ناکارآمد دیروز، دانشجوی آسیب پذیر امروز، راهکارها" نمود.
شانزدهمین جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره و سلامت روان شانزدهمین جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 4 تیر ماه 1399 با حضور اعضای شورا برگزار گردید.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها
 • برگزاری نشست صمیمی شورای داخلی مرکز مشاوره

  نشست صمیمی ریاست مرکز مشاوره با تیم روانشناسی مرکز، در سالن شیخ آذری در مورخه 21تیر ماه برگزار گردید.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       یکشنبه 22 تیر 1399 ساعت 12:38

  برگزاری کارگاه آموزشی دانش افزایی و نحوه تعامل صحیح سرپرستان خوابگاه ها با دانشجویان

  مرکز مشاوره و سلامت با همکاری مدیریت امور دانشجویی، ضمن توجه به پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی کارگاهی با عنوان "دانش افزایی و نحوه تعامل صحیح سرپرستان خوابگاه ها با دانشجویان"، در روز سه شنبه هفدهم تیرماه برگزار نمود.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 21 تیر 1399 ساعت 13:48

  برگزاری کارگاه آموزشی "فرزند پروری ناکارآمد دیروز، دانشجوی آسیب پذیر امروز، راهکارها"

  مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با هدف افزایش آگاهی کارکنان و اعضای هیأت علمی اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان "فرزند پروری ناکارآمد دیروز، دانشجوی آسیب پذیر امروز، راهکارها" نمود.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 21 تیر 1399 ساعت 13:42

  شانزدهمین جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره و سلامت روان

  شانزدهمین جلسه شورای سیاست گذاری مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 4 تیر ماه 1399 با حضور اعضای شورا برگزار گردید.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 21 تیر 1399 ساعت 13:52
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 21 تیر 1399 ساعت 13:51
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       چهار شنبه 11 تیر 1399 ساعت 19:49
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       چهار شنبه 11 تیر 1399 ساعت 22:14
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       چهار شنبه 31 اردیبهشت 1399 ساعت 13:7
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 25 فروردین 1399 ساعت 13:49

  چگونه به آنفلوانزا دچار نشویم

  با توجه به شیوع بیماری آنفلوانزا در فصل سرما و همچنین کشته شدن تعدادی از هموطنان عزیزمان در سراسر کشور،مرکز مشاوره آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان " چگونه به آنفلوانزا دچار نشویم" نمود.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 11:10

  چطور ایدز نگیریم؟؟

  کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز ویژه کارکنان به همت مرکز مشاوره و همیاران سلامت جسم و روان مجتمع آموزش عالی اسفراین در تاریخ 10آذر ماه98 در سالن شیخ آذری برگزار گردید.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 11:5

  " نه به مصرف مواد مخدر "

  با توجه به نیاز دانشجویان جهت افزایش آگاهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" نه به مصرف مواد مخدر " در تاریخ 11 آذر ماه 98 در ساعت 18 الی 20 توسط آقای نوروزی نمود.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 11:13

  چطور ایدز نگیریم؟؟

  کارگاه آموزشی پیشگیری از ایدز در تاریخ 11 آذر ماه98 توسط آقای کشوری، کارشناس بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اسفراین برگزار گردید.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:32

  " فضای مجازی و آسیب های آن "

  با توجه به درخواست مکرر دانشجویان در خصوص برگزاری کارگاه " فضای مجازی و آسیب های آن "،مرکز مشاوره اقدام به برگزاری کارگاه فوق در تاریخ 5 آذر ماه 98 در ساعت 8-10 صبح نمود  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:42

  " نه به مصرف مواد مخدر "

  با توجه به نیاز دانشجویان جهت افزایش آگاهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" نه به مصرف مواد مخدر " در تاریخ 5 آذر ماه 98 در ساعت 18 الی 20 توسط آقای نوروزی نمود.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:43

  " نه به مصرف مواد مخدر "

  با توجه به نیاز دانشجویان جهت افزایش آگاهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاه آموزشی با عنوان" نه به مصرف مواد مخدر " در تاریخ 4 آذر ماه 98 در ساعت 18 الی 20 توسط آقای نوروزی نمود.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:43

  چطور با اطرافیانم روابط بهتری برقراری کنم؟

  با توجه به درخواست دانشجویان عزیز جهت تقویت برقراری روابط بین فردی ،برآن شدیم تا کارگاه اموزشی مبنی بر "روابط بین فردی و ارتباط موثر" را در تاریخ 26آبان ماه 98 در ساعت14 الی16 توسط سرکار خانم گیاهی برای جمعی از مشتاقان به این موضوع برگزار نماییم.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:44

  کارگاه آموزشی: نه به مصرف مواد مخدر

  با توجه به نیاز دانشجویان جهت افزایش آگاهی در زمینه پیشگیری از اعتیاد، مرکز مشاوره مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین اقدام به برگزاری کارگاهی با عنوان"نه به مصرف مواد مخدر" در تاریخ 27 آبان ماه 98 در ساعت 16 الی 18 توسط جناب آقای نوروزی نمود.  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       دوشنبه 2 دی 1398 ساعت 10:44
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 2 آذر 1398 ساعت 13:57
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 2 آذر 1398 ساعت 13:47
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 2 آذر 1398 ساعت 13:30
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 2 آذر 1398 ساعت 12:41
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 2 آذر 1398 ساعت 13:27
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 2 آذر 1398 ساعت 12:30
  اخبار دانشگاه      مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان       شنبه 2 آذر 1398 ساعت 12:16  آرشیو اخبار

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵