سه شنبه 22 تیر 1400 ساعت 14:8 - تعداد بازدید : 241 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی " ریتالین، قرص شب امتحان "
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود.
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان  به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود. این وبینار دو ساعته که در اتاق جلسات مجازی مجتمع، توسط آقای نوروزی برگزار گردید، مدرس محترم ضمن ابراز تاسف از استفاده بی دلیل و بدون اطلاع دانشجویان از این قرص بیان نمودند متأسفانه بسیاری از دانشجویان در ایام امتحانات به قرص‌های روان‌گردان نظیر ریتالین روی می‌آورند که عوارض بسیاری نیز برای آنان در پی دارد.مدرس محترم در ادامه فرمودند ریتالین بر خلاف باور عموم نه تنها باعث افزایش تمرکز نمی‌شود؛ بلکه باعث ایجاد اضطراب می‌شود. عصبی‌شدن و بی‌خوابی، حالت تهوع و استفراغ، احساس سرگیجه و سردرد، تغییرات ضربان قلب و فشار خون، که معمولا به صورت افزایش است ولی در مواردی به شکل کاهش دیده می‌شود، خارش و جوش‌های پوست، دردهای شکمی، کاهش وزن و مشکلات معده، مصرف دائمی و اعتیاد، بروز حالت‌های روان‌پریشی و علایم وابستگی به ریتالین و بروز افسردگی پس از قطع مصرف را از جمله عوارض این دارو عنوان نمودند. در پایان جلسه مدرس محترم ضمن معرفی مجدد مرکز مشاوره و مشاورین محترم از دانشجویان تقاضا نمودند تا برای کاهش اضطراب و استرس ناشی از امتحانات و تقویت تمرکز و توجه از اصول صحیح مطالعه استفاده نمایند و برای دریافت راهنمایی بیشتر از مشاورین مرکز کمک بخواهند.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی " مدیریت اضطراب در امتحانات" مرکز مشاوره وسلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین به منظور کاهش اضطراب دانشجویان در دوران امتحانات و کمک به آمادگی هرچه بیشتر برای امتحانات، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "مدیریت اضطراب در امتحانات" نمود.
وبینار آموزشی " پیش شرط های ازدواج موفق" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در راستای کمک به دانشجویان در انتخاب همسر مناسب، خود را مسئول دانسته از این رو اقدام به برگزاری وبینار" پیش شرط های ازدواج موفق" نمود.
وبینار آموزشی " افزایش مهارت تاب آوری" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی “مهارت تاب آوری“ در تاریخ ۲3 آبان ۱۴۰۰ از ساعت 10 الی 12 نمود.
وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز" با توجه به نزدیک شدن زمان امتحانات میان ترم و لزوم آمادگی هرچه بیشتر دانشجویان برای امتحانات، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز " توسط خانم الهام گیاهی نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵