سه شنبه 1 تیر 1400 ساعت 12:26 - تعداد بازدید : 257 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی "راه های تقویت اعتماد به نفس "
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار با عنوان " راه های تقویت اعتماد به نفس" نمود تا در این دوره راهکارهایی ارائه شود که بتوانیم بر ترس های خود غلبه کنیم و بیشتر خودمان را باور داشته باشیم
یکی از دغدغه های اصلی انسان ها در زندگی این است  که خودشان را دوست ندارند، نسبت به خودشان حس مثبتی ندارند و به نوعی مدام در حال انتقاد کردن از خود هستند. علت این انتقاد های درونی کمبود اعتماد به نفس در ماست. اینکه اکثر اوقات نمی توانیم در جامعه، محل کار و حتی زندگی شخصی آزادانه اظهار نظر کنیم و از سرزنش و قضاوت دیگران می هراسیم این هست که خودمان را باور نداریم.پس باید اقدامات لازم را جهت افزایش اعتماد به نفس انجام دهیم.از این رو مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار با عنوان " راه های تقویت اعتماد به نفس" نمود تا در این دوره راهکارهایی ارائه شود که بتوانیم بر ترس های خود غلبه کنیم و بیشتر خودمان را باور داشته باشیم.در این وبینار دو ساعته که توسط سرکار خانم سولماز یارشیر در تاریخ 25 خرداد ماه  برگزار گردید، عناوین زیر مورد بررسی قرار گرفت:
در ابتدا به تعریف شخصیت و لزوم آموزش مهارت خودآگاهی و ابعاد خودآگاهی پرداخته شد و در ادامه تست اعتماد به نفس برای حاضرین اجرا گردید که هریک از حضار خود را ارزیابی نمودند. همچنین به تعریف و تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس به عنوان زیر بناهای اصلی شخصیت که در صورت شکل گیری غلط می تواند مقدمه بروز اختلالات روانی، مشکلات ارتباطی و اجتماعی و...شود پرداخته شد.
دو اصل بنیادین عزت نفس و همچنین سایر عوامل تاثیر گذار آن آموزش داده شد و همینطور روند شکل گیری آن ها در سنین رشدی بررسی گردید. در ادامه به ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا و اعتماد به نفس پایین مفصلا پرداخته شد. در نهایت انواع اعتماد به نفس کاذب و واقعی آموزش داده شد و اقدامات موثر برای بالا بردن اعتماد به نفس آموزش داده شد.
ضمنا اسلاید ها و فایل صوتی این وبینار در کانال تلگرام مرکز مشاوره و سلامت مجتمع به آدرس: @moshaveresfarayen قابل دانلود می باشد. 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی " مدیریت اضطراب در امتحانات" مرکز مشاوره وسلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین به منظور کاهش اضطراب دانشجویان در دوران امتحانات و کمک به آمادگی هرچه بیشتر برای امتحانات، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "مدیریت اضطراب در امتحانات" نمود.
وبینار آموزشی " پیش شرط های ازدواج موفق" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در راستای کمک به دانشجویان در انتخاب همسر مناسب، خود را مسئول دانسته از این رو اقدام به برگزاری وبینار" پیش شرط های ازدواج موفق" نمود.
وبینار آموزشی " افزایش مهارت تاب آوری" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی “مهارت تاب آوری“ در تاریخ ۲3 آبان ۱۴۰۰ از ساعت 10 الی 12 نمود.
وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز" با توجه به نزدیک شدن زمان امتحانات میان ترم و لزوم آمادگی هرچه بیشتر دانشجویان برای امتحانات، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز " توسط خانم الهام گیاهی نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵