سه شنبه 5 مرداد 1400 ساعت 12:41 - تعداد بازدید : 246 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی: نقش اساتید و کارکنان در ارتقا سلامت روان دانشجویان
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبينار آموزشي نقش اساتيد در ارتقاء سلامت روان دانشجويان در دوران كرونا با تدريس دكتر يعقوبي، رئیس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه صنعتی شریف نمود.این وبینار که با حضور بيش از ۷۰ نفر از اعضاي هيات علمي و کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین در روزهای دوشنبه و سه شنبه 28 و 29 تير ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبينار آموزشي نقش اساتيد در ارتقاء سلامت روان دانشجويان در دوران كرونا با تدريس دكتر يعقوبي، رئیس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه صنعتی شریف  نمود.این وبینار که با حضور بيش از ۷۰ نفر از اعضاي هيات علمي  و کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین در روزهای دوشنبه و  سه شنبه 28 و 29 تير ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
 در ابتدای جلسه خانم دکتر لیلا جوادی علمی  رئيس مركز مشاوره و سلامت مجتمع ضمن خوش آمد گويي به مدرس محترم و حضار گرامی مختصرا به اهميت نقش اساتيد در تعامل بهينه با دانشجويان اشاره نمودند.
در ادامه آقای دكتر يعقوبي با اشاره به چالش هاي مختلف زندگي دانشجويي همچون مشكلات آموزشي و تحصيلي در دوره كرونا به ويژه براي دانشجويان نو ورود، مشكلات هويتي، خانوادگي، اجتماعي، فرهنگي، ناميدي شغلي و ... به علائم شايع دانشجويان آشفته و تحت استرس اشاره كرد و از اساتيد خواستند تا به هنگام مواجهه با دانشجويان به اين نشانه ها و علائم توجه كنند و اگر دانشجويي را بدين ترتيب شناسايي كردند، ضمن برقراري ارتباط موثر با آنان و با بهره گيري از مهارت هاي حل مساله و گوش دادن فعال در يك فضاي امن و خصوصي به مشكلات آنان توجه كرده و با استفاده از تجربه و دانش و مهارت خود سعي در حل و فصل كردن مشكلات دانشجويان داشته باشند و در صورتي كه متوجه شدند مشكل دانشجو پيچيده و رفع آن از عهده استاد به عنوان يك فرد غيرمتخصص در حوزه روانشناسي و مشاوره بر نمي آيد دانشجو را با رعايت استانداردهاي مرتبطه به مركز مشاوره ارجاع دهند. در ادامه، جلسه با توصیه های مدرس محترم مبنی بر مدیریت فضای کرونایی پایان یافت.
ضمنا بررسی فرم های نظرسنجی در پایان جلسه نشان از رضایت بالای شرکت کنندگان و اشتیاق آن ها برای ادامه جلسات را به همراه داشت.

منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی " مدیریت اضطراب در امتحانات" مرکز مشاوره وسلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین به منظور کاهش اضطراب دانشجویان در دوران امتحانات و کمک به آمادگی هرچه بیشتر برای امتحانات، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "مدیریت اضطراب در امتحانات" نمود.
وبینار آموزشی " پیش شرط های ازدواج موفق" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین در راستای کمک به دانشجویان در انتخاب همسر مناسب، خود را مسئول دانسته از این رو اقدام به برگزاری وبینار" پیش شرط های ازدواج موفق" نمود.
وبینار آموزشی " افزایش مهارت تاب آوری" مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین، اقدام به برگزاری وبینار آموزشی “مهارت تاب آوری“ در تاریخ ۲3 آبان ۱۴۰۰ از ساعت 10 الی 12 نمود.
وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز" با توجه به نزدیک شدن زمان امتحانات میان ترم و لزوم آمادگی هرچه بیشتر دانشجویان برای امتحانات، مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار آموزشی " تکنیک های افزایش تمرکز " توسط خانم الهام گیاهی نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵