سه شنبه 22 تیر 1400 ساعت 14:8 - تعداد بازدید : 147 چاپ خبر
اخبار دانشگاه وبینار آموزشی " ریتالین، قرص شب امتحان "
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود.
مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان  به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود. این وبینار دو ساعته که در اتاق جلسات مجازی مجتمع، توسط آقای نوروزی برگزار گردید، مدرس محترم ضمن ابراز تاسف از استفاده بی دلیل و بدون اطلاع دانشجویان از این قرص بیان نمودند متأسفانه بسیاری از دانشجویان در ایام امتحانات به قرص‌های روان‌گردان نظیر ریتالین روی می‌آورند که عوارض بسیاری نیز برای آنان در پی دارد.مدرس محترم در ادامه فرمودند ریتالین بر خلاف باور عموم نه تنها باعث افزایش تمرکز نمی‌شود؛ بلکه باعث ایجاد اضطراب می‌شود. عصبی‌شدن و بی‌خوابی، حالت تهوع و استفراغ، احساس سرگیجه و سردرد، تغییرات ضربان قلب و فشار خون، که معمولا به صورت افزایش است ولی در مواردی به شکل کاهش دیده می‌شود، خارش و جوش‌های پوست، دردهای شکمی، کاهش وزن و مشکلات معده، مصرف دائمی و اعتیاد، بروز حالت‌های روان‌پریشی و علایم وابستگی به ریتالین و بروز افسردگی پس از قطع مصرف را از جمله عوارض این دارو عنوان نمودند. در پایان جلسه مدرس محترم ضمن معرفی مجدد مرکز مشاوره و مشاورین محترم از دانشجویان تقاضا نمودند تا برای کاهش اضطراب و استرس ناشی از امتحانات و تقویت تمرکز و توجه از اصول صحیح مطالعه استفاده نمایند و برای دریافت راهنمایی بیشتر از مشاورین مرکز کمک بخواهند.


 
منبع: 
نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان
کلمات کلیدی: 

اخبار مرتبط

وبینار آموزشی ارتباط با دانشجویان در پاندمی کرونا مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبینار " ارتباط با دانشجویان در زمان پاندمی کرونا" نمود
وبینار آموزشی: نقش اساتید و کارکنان در ارتقا سلامت روان دانشجویان مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین اقدام به برگزاری وبينار آموزشي نقش اساتيد در ارتقاء سلامت روان دانشجويان در دوران كرونا با تدريس دكتر يعقوبي، رئیس مرکز مشاوره و سلامت دانشگاه صنعتی شریف نمود.این وبینار که با حضور بيش از ۷۰ نفر از اعضاي هيات علمي و کارکنان مجتمع آموزش عالی اسفراین در روزهای دوشنبه و سه شنبه 28 و 29 تير ماه ۱۴۰۰ برگزار شد.
اطلاعیه فراخوان همکاری مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی مجتمع آموزش عالی فنی و مهندسی اسفراین جهت تکمیل کادر تخصصی خود از افراد واجد شرایط به صورت ساعتی دعوت به همکاری می نماید.
وبینار آموزشی " ریتالین، قرص شب امتحان " مرکز مشاوره و سلامت مجتمع آموزش عالی اسفراین با همکاری همیاران سلامت روان به مناسبت بزرگداشت هفته مبارزه با مواد مخدر با هدف معرفی تبعات زیان بار سوء مصرف دارویی و پیشگیری اولیه از سوء مصرف ریتالین، در تاریخ 8 تیر ماه 1400 اقدام به برگزاری وبینار آموزشی "ریتالین، قرص شب امتحان " نمود.


آخرین اخبار
پربازدید ترین ها

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵