اخبار دانشگاه سه شنبه 21 فروردین 1397 ساعت 11:55

برگزاری کارگاه پیشگیری از اعتیاد

در تاریخ 14، 19 و 20 اسفندماه 96، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ویژه کارکنان در محل سالن شیخ آذری مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید.

در تاریخ 14، 19 و 20 اسفندماه 96، کارگاه آموزشی پیشگیری از اعتیاد به مواد مخدر ویژه کارکنان در محل سالن شیخ آذری مجتمع آموزش عالی اسفراین برگزار گردید. مدرس این کارگاه به بیان انگیزه های مختلف شیوع اعتیاد در جامعه پرداخت و افزود فرآیند خودشناسی صحیح در جامعه با شناخت توانایی ها و استعدادهای افراد می تواند نقش موثری در کاهش آسیب های اجتماعی داشته باشد.
وی با معرفی انواع مخدرهای رایج، جنبه های اعتیاد آور این مواد را بسیار جدی و مضر دانست و افزود شیشه با شیوع قابل توجه و سهولت مصرف، به خطری جدی برای نسل جوان تبدیل شده است. صنعتی بودن این ماده مخدر و اختلالات فکری و روحی ناشی از آن از دیگر عوارض و مضرات آن می باشد .هدف از برگزاری این کارگاه آموزشی، افزایش ارتقاء سطح آگاهی کارکنان بود. در این کارگاه سه روزه مباحثی از قبیل مفاهیم تعریف مواد، مصرف، سوء مصرف، وابستگی، مکانیسم زیست شناختی مصرف مواد، عوامل زمینه ‏ساز مصرف مواد و عوامل خطر و محافظ، پیشگیری و تعاریف آن، اصول و روش‏های پیشگیری از اعتیاد و در انتهای کارگاه نوع، طبقه ‏بندی، اشکال مصرف، آثار کوتاه و بلند مدت، عوامل اثرگذار مواد  بیان شد.

منبع:   تعداد بازدید : 24 نوشته شده توسط: مدیر مرکز مشاوره ،بهداشت و درمان

کلمات کلیدی: 


بازگشت

درباره ما ...

لینک های مرتبط ...

آدرس دانشگاه : خراسان شمالی ، شهرستان اسفراین ،بلوار آزادگان ، نبش میدان مادر
تلفنهای دانشگاه : ۳ الی ۳۷۲۶۶۵۳۱-۰۵۸ - کد پستی : ۹۶۶۱۹۹۸۱۹۵